5.1 C
Brno
Středa, 21 února, 2024
- Reklama -časopis
DomůRady a Návody9 nápadů, jak udělat zahradu zábavnou pro děti každého věku

9 nápadů, jak udělat zahradu zábavnou pro děti každého věku

Hledáte způsoby, jak pobavit děti na dvoře? Nechte se inspirovat těmito 9 nápady. Svou kreativitou je můžete i rozvinout, i ta nejmenší aktivita se dá vylepšit, aby byla zábavnější pro školkaře či teenagera.

 1. Divoký svět v květináči
  Proč by v jednom květináči nemohl být Jurský park? Stačí pár menších rostlinek, kamínků či větviček a souboj dinosaurů se hned stane autentičtější! Navíc určitě do něj zapadnou i superhrdinové či lego figurky.
 2. Lezecká stěna pro děti
  Lezecké stěny pro děti jsou bezpečné a kreativní atrakce, které pomáhají zdokonalovat zrakově – pohybovou koordinaci dětí. Originální barevné lezecké kameny jako na profesionálních lezeckých stěnách dávají dětem pocit skutečného lezení po skalních převisech. Jejich velikost a náročnost můžete přizpůsobit věku dětí a opatřit je také lanovými či bezpečnostními prvky.
 3. Překážková dráha
  Děti milují výzvy a my jim můžeme vytvořit pár i na zahradě. Výborně nám k tomu poslouží nášlapné kameny či pníky vyťatých stromů a břevna, které je třeba přelézt nebo přeručkovat.
 4. Malý domeček na hraní
  Domeček, ve kterém se dá schovat, přivítá dítě v každém věku. Designem jej můžete sladit se zbytkem zahrady a jeho vybavení měnit podle zálib dětí.
 5. Zábavné cvičení
  Workout hřiště lze poměrně snadno vybudovat na každém dvoře. Na dřevěnou nebo ocelovou konstrukci lze připevnit různé atraktivní pomůcky, na kterých vaše ratolesti utratí množství nadbytečné energie.
 6. Koláčky z písku
  Pískoviště nezabere mnoho místa a můžete jej vytvořit efektním způsobem. Například v dřevěné palubovce nebo na vyvýšeném stolku, aby se v něm snáze peklo.
 7. Trampolína
  Viděli jste již zapuštěnou trampolínu? Vypadá originální a skákání na ní je bezpečnější. jakou zábavu si jistě rádi užijí i dospělí. Navíc, chcete-li ušetřit prostor, můžete k ní zajistit kryty z hliníkových rámů s vegetační vrstvou.
 8. Houpačky
  Houpačky různých velikostí a druhů se sejdou vždy, je třeba jim jen najít vhodné místo a pevné ukotvení. Úplně nejlepší je vytvořit centrum „vše v jednom“, v kombinaci se skluzavkou, lanovou stěnou či žebříkem.
 9. Teepee stan
  V dekorativních teepee stanech se dá hrát nejen na Indiány, ale také s panenkami. Vybavte je veselými ozdobami a polštáři a může se v nich v letním období i nocovat.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek