5.1 C
Brno
Středa, 21 února, 2024
- Reklama -časopis
DomůPro ženyNejvětší chyby, které děláme při líčení

Největší chyby, které děláme při líčení

Líčení je náš každodenní rituál, který má za cíl nás učinit hezčími. Jenže často je jeho efekt spíše opačný. Jaké nejčastější chyby děláme při líčení?

Nalíčit se správně as požadovaným efektem vyžaduje nejen kvalitní kosmetiku a zručnost, ale také správný výběr barev. Potom stačí už jen zkoušet, zkoušet, zkoušet nebo se svěřit do rukou odbornice.

1.Nesprávný make-up
Navzdory obrovskému výběru různých druhů, konzistencí a odstínů make-upu stále potkáváme na ulicích podivné masky. Buď si žena vybere nesprávný odstín make-upu nebo si jej nanese příliš mnoho či málo. Příliš mnoho make-upu pak působí jako maska, málo zase vytváří na tváři podivné mapy. Odstín make-upu si vždy zkoušejte při denním světle, bohužel v prodejnách kosmetiky je často umělé osvětlení a těžko se vybírá. Vyptejte si raději vzorky a vyzkoušejte si make-up doma. Klidně nechte zhodnotit jeho efekt na vaší tváři rodinou či kamarádkou. Nezapomeňte také, že během roku se mění také přirozený odstín vaší pleti a make-up, který nám vyhovuje v zimě, určitě nebude dobrý na léto. Pokud už bojujete s vráskami, vyberte si speciální make-up s liftingovým efektem nebo takový, který se neshrnuje do vrásek. Výběr je dnes opravdu vynikající.

2.Špatně nanesený make-up
Určitě se se setkali s kamarádkou, která měla špatně nanesený makeup a přemýšleli jste jestli je správně ji na to upozornit nebo je to naopak netaktní. Inu, make-up si často nanášíme brzy ráno, když odcházíme z domu a kromě toho, že bojujeme s umělým světlem, tak na to ani nemáme dostatek času. Výsledkem je podivná mapa na tváři s ohraničenými a viditelnými okraji nebo místa, na kterých je make-upu hodně. Make-up je základ, proto jej nanášejte opravdu důkladně a dopřejte si na to dostatek času. Pořádně si poohlédněte tvář ze všech stran, abyste nechodili celý den jako mátoha.

3.Příliš mnoho všeho
Ve snaze zkrášlit se opravdu dokonale si na tvář nanášíme příliš mnoho všeho. Pamatujte na francouzsky, přestože věnují líčení spoustu času, působí naprosto přirozeně. A v tom je jejich pověstný šarm. Navíc muži vůbec nemají rádi umělé panenky. Takže uberte, méně linky, méně stínů, méně rtěnky. Rty si orámujte linkou a narůžujte jen potud, pokud je skutečně máte. Nemusíte za každou cenu působit jako panenka. Vyzní to spíše komicky než obdivně.

4.Špatné barvy
Barevná typologie dokáže s naší tváří zázraky, různé odstíny barev mohou tvář rozjasnit, ale také zcela zastřít. Třeba také zkoušet a nechat si podařit. I červená rtěnka má mnoho odstínů a výrobců a ne každému jde černá linka a černá spirála. Hnědá může u někoho působit mnohem měkčí a přitažlivější. Nemluvě o různých barvách stínů a tvářenek. Opět platí zásada, zkoušejte při dobrém denním světle a nebojte se experimentovat.

5.Slepené řasy
Řasy zažívají doslova boom. Pokud už nemáte čas na lepení umělých, spoléháte se alespoň na zázračné řasenky. Ve snaze aby řasy opravdu prodloužily a zhustily je nanášíme donekonečna. Potom jsou však slepeny a odpudivé.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek