15.7 C
Brno
Pátek, 24 května, 2024
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyCo dokážou s vašimi pocity a krásou vůně přírody

Co dokážou s vašimi pocity a krásou vůně přírody

Vůně jsou všude kolem nás a ovlivňují nás víc, než si myslíme. Vyzkoušejte jejich sílu v podobě přírodních parfémů.

Co dokážou vůně
Čich je jedním ze smyslů, kterému nepřikládáme až takovou důležitost jako například zraku. Jenže právě čich dokáže dělat s naší myslí a emocemi doslova zázraky.

Všichni velmi dobře víme, jak příjemná je pěkná vůně a jak odpudivý dokáže být zápach.

Všechno kolem nás má své spektrum vůní, ať už je to příroda, lidé, auta, města… Vůně mají úžasnou schopnost okamžitě spojit naši mysl a emoce s konkrétním místem, člověkem nebo zážitkem.

Může za to limbický systém, který na základě takových podnětů přímo řídí náš organismus. Ovlivňuje dokonce hormonální rovnováhu, imunitní systém, krevní tlak, ale také pohlavní pudy.

Proto je důležité ve vztahu vnímání tělesné vůně partnera a zároveň tak obtížné vysvětlit vzájemnou náklonnost některých lidí, kterou pociťují vůči k sobě zdánlivě bez jakékoli logiky.

Esence přírody
Dnes se vůně využívají nejen v parfumerii, ale známe také blahodárné a léčivé účinky aromaterapie.

Dokonce pomáhají obchodníkům vlákat nás do svých prodejen a udržet nás tam co nejdéle – a to jen proto, že v nich cítíme něco, co nám příjemně voní.

I když najít vůni, která by byla stejně příjemná pro všechny je velmi obtížné. Každý má své spektrum vůní, které ho oslovuje a pojí se s jeho životním příběhem.

Toto spektrum se může časem vyvíjet a může jej ovlivňovat každodenní život i náhodné události. Nejsilnější emoce jsou však u většiny lidí spojeny s přírodou a jejími vůněmi.

Proto se v poslední době těší velké oblibě právě přírodní parfémy. Jsou hlubší, komplexnější a na emoční úrovni dokážou působit intenzivněji.

Umí ovlivnit naši náladu, vitalitu, harmonii i působit inspirativně. Dostanou nás do pohody, změní naše vystupování, spontánně stimulují nervovou soustavu. Vždyť kdo by se nechtěl cítit jako v jarní zahradě či na břehu moře?

Kvalita je důležitá
Přírodní vůně mohou mít různou koncentraci vonných složek podobně jako syntetické parfémy.

Parfém má koncentraci vonné látky 15 – 25 %, parfémované vody osm až 15 % a toaletní vody 3 – 8 %.

Parfém je směsí vonných složek, parfémovaný olej je čistá esence přírodního oleje. Kromě koncentrace je důležitá i intenzita použité suroviny.

Přírodní parfém může na pokožce vydržet déle než klasické syntetické vůně. Záleží na kvalitě vůně, vonné látky a přírodního éterického oleje.

Složky vůně mohou být přírodní nebo nést označení BIO. BIO parfémy mají certifikát a mohou v nich být použity pouze složky z ekologického zemědělství.

Jsou šetrné k přírodě, člověku ik přírodnímu prostředí. Přírodní parfémy jsou harmonickým spojením člověka s přírodou a podporují v člověku kreativitu.

Nositel vůně přímo z asociací, které v něm vůně a její jednotlivé složky vyvolávají, čerpá inspiraci. Pro lidi jsou přírodní vůně přirozenější, vrstvenější a mají hlubší a komplexnější vliv na naši emoční rovinu.

Jsou lehčí než syntetické vůně a nepotlačují přirozenou vůni člověka, takže na každém z nás se mohou rozvinout do jiné podoby.

Mohou být dámské i pánské a můžete si je dokonce vyrobit i doma. Výběr přírodních parfémů není tak široký jako ty běžné syntetické, ale pokud trochu zalovíte ve vodách přírodní kosmetiky, určitě si najdete svou vůni.

I pro alergiky
Při výrobě přírodních parfémů se nepoužívají syntetické složky, barviva, vůně, parabeny, ftaláty a chemické konzervační látky, ale pouze přírodní suroviny jako jsou éterické oleje a přírodní výtažky z rostlin extrahované organickou cestou.

Obsahují vůni jen z přírodní suroviny, která je v takovém parfému použita. Nejsou testovány na zvířatech. Jsou vhodné i pro alergiky a pro lidi s citlivou pokožkou.

I některé přírodní suroviny však mohou vyvolat alergickou reakci, prohlédněte si proto složení, a pokud jste senzitivnější, vyhněte se vůním s obsahem pomeranče, citronu a eukalyptu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek