17.9 C
Brno
Pondělí, 22 července, 2024
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyHitem letošního léta je pastelové sklo

Hitem letošního léta je pastelové sklo

Když se letos nemůžete vydat do dalekých zemí, přeneste se alespoň do daleké minulosti. Pastelové skleněné nádobí bylo moderní v 50. letech minulého století a vydrželo na výsluní více než 20 let. Dnes se k nim designéři rádi vracejí a nabízejí různé styly sklenic, misek a podnosů. Podívejte se, jaké vychytávky mohou vnést barvy do každodenního života.

Nadčasové barevné sklo
Moderní pastelové sklo může být velmi jednoduché a elegantní, stačí trochu popátrat v prodejnách a e-shopech. Designérka Stephanie Hall se například při výrobě skleněného podstavce na dorty inspirovala tím, který její babička používala na domácí vanilkový koláč, který se v neděli odpoledne podával s jahodovou želatinou a šlehačkou.

Zmrzlinové sklenice
Sklenice na zmrzlinu či mléčné šejky v bonbonových barvách potěší i děti. Na trhu najdete jak jednoduché tvary, tak retro úlety, které vykouzlí vzpomínky z dětství.

Retro a vintage vzory
Podle toho, do jaké míry jste „retro pozitivní“, se můžete pustit i do odvážnějších kombinací. Chce to trochu odvahy, pásky, reliéfy či květiny vám to ovšem při popíjení drinků vynahradí.

Vlastní výroba
Pastelové sklo si můžete vyrobit i sami ze starších sklenic. Stačí si sehnat vhodnou barvu v kreativních potřebách a po namalování sklenice nechat „upéct“ v troubě na vysoké teplotě.

Pastely a zlato
Oblíbenou kombinací na užitkovém skle v polovině minulého století byly pastelové barvy se zlatými okraji. Přinášejí s sebou punc mírného luxusu. Úplným vrcholem v této kategorii jsou legendární výrobky národního podniku Středoslovenské sklárny Zlatá Zuzana. Pokud je neseženete na bazarech nebo po známosti, v současnosti se prodávají i jejich obnovené verze pod značkou Czechoslovakia Jozef Stanik Art Deco.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek