24.8 C
Brno
Pondělí, 22 července, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníSpánek v přírodě a zároveň v pohodlí?

Spánek v přírodě a zároveň v pohodlí?

Proč byste si měli vychutnávat ložnici s výhledem jen v prázdninových apartmánech? Vytvoření silného propojení interiéru s exteriérem může do vaší oddechové zóny přinést čerstvý vzduch, svěží vůni zeleně, pocit otevřenosti a prostornosti a přímý přístup na terasu či do zahrady. Pokud v brzké době plánujete stavbu nebo rekonstrukci domu, máme pro vás 5 inspirací, jak si vytvořit ložnici snů.

 1. Rohová okna
  Pokud máte z ložnice pěkný výhled do zahrady, byla by škoda použít jen klasická okna. Umístěte atypické rohové okno tam, kde se budete moci ráno i večer kochat efektní scenérií, případně si ji sami vytvořte fontánou, skalkou či zajímavou vegetací. Rohové okno může být také zajímavým architektonickým prvkem při pohledu zvenčí.
 2. Vstup na terasu
  Vykročit z ložnice rovnou na terasu či do zahrady je velmi příjemné, obzvlášť pokud je terasa krytá. Poskytuje tak rozšíření ložnice o další obytný prostor. Pokud nemáte k dispozici terasu, rovněž vám poslouží i útulný balkon.
 3. Soukromá oáza
  Velké okno od podlahy až po strop? Proč ne! Určitě je však praktické zajistit dostačující soukromí, například v případě, že se okno otevírá do úzkého pruhu mezi domem a oplocením. Soukromí si však umíte vytvořit i výsadbou vhodných rostlin nebo vnějšími žaluziemi, které v případě potřeby zatáhnete.
 4. Posuvné dveře
  Pro propojení interiéru s exteriérem jsou velmi praktické posuvné skleněné dveře. Nezapomeňte je opatřit také posuvnými síťkami proti hmyzu, abyste si mohli užívat čerstvý vzduch bezbolestně.
 5. Zbavte se stěny
  Pokud to myslíte s otevřením ložnice do přírody vážně, zbavte se jedné celé zděné stěny a nahraďte ji širokými posuvnými nebo skládacími dveřmi, které můžete zatáhnout, když to bude nutné. V takovém případě však nezapomínejte na kvalitní vnější stínění, které v horkých letních měsících zabrání přehřívání interiéru.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek