24.8 C
Brno
Pondělí, 22 července, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydlení6 faktorů ovlivňujících komfort a bezpečí v koupelně

6 faktorů ovlivňujících komfort a bezpečí v koupelně

Nároky na komfort a bezpečnost při pohybu po prostoru jsou vysoké v každé místnosti. V koupelnách jsou však jednotlivé požadavky ještě o něco vyšší. Zohlednění 6 hlavních faktorů, na kterých závisí, zda se naše koupelna stane vkusným, bezpečným a pohodlným prostorem, nám je pomůže splnit.

 1. Volný prostor
  Problémy s volným prostorem mají zejména koupelny v bytových domech. Čím je koupelna menší, tím vyšší důraz by měl být kladen na její skromné zařízení. Řeč není o odpírání drahého vybavení, spíše o jeho množství a velikosti. Zajistit si dostatek volného prostoru při pohybu totiž nemá význam jen kvůli pohodlí. Čím volnější prostor, tím nižší riziko úrazu.
 2. Úložný prostor
  Dostatek prostoru není směrodatný jen kvůli bezpečnému pohybu po koupelně. Potřebný je také kvůli uskladnění věcí a hygienických potřeb, které v ní používáme. V tomto případě se při zařizování prostoru doporučuje vybírat skříňky nebo poličky, které disponují dostatečným úložným prostorem, ale zároveň nebudou zabírat mnoho místa.
 3. Kvalitní vybavení
  Namísto kvantity spojené s koupí mnoha, často nepotřebných věcí můžeme upřednostnit kvalitu. Ta je důležitá obzvláště kvůli náročnějším podmínkám, kterým je zařízení koupelny vystaveno. Týká se to páry a vyšší vlhkosti, které lze zabrat hlavně nábytku. Při jeho koupi bychom tak měli sázet na kvalitní materiály s co nejvyšší odolností vůči vodě.
 4. Bezpečné povrchy
  S kvalitou souvisí i důraz na bezpečnost, který je v koupelně požadován více než v jiných místnostech. Týká se to hlavně podlahy, která by v ideálním případě měla disponovat povrchem schopným bránit uklouznutí. K bezpečnosti jednotlivých povrchů je nutno přihlížet i při výběru vany, případně sprchového koutu.
 5. Vhodné osvětlení
  Na celkový komfort a bezpečí v koupelně má hodně výrazný vliv i světlo. Díky vhodnému osvětlení budeme dávat lepší pozor při pohybu. Zároveň jím zvyšujeme komfort, popřípadě i něco ušetříme v rámci nákladů na energie. Při správném umístění světla se nám podaří zvýraznit detaily a opticky rozšířit prostor, což bude mít dopad také na design koupelny.
 6. Kombinace barev
  Do výsledného estetického provedení promluví i zvolené barvy na stěnách, podlaze nebo jednotlivém vybavení. Kombinace barev sehraje roli i při prosvětlení prostoru a celkové viditelnosti v něm. Nemluvě o vibracích, které z jednotlivých barev vyzařují, čímž budou ovlivňovat i naši životní pohodu.
zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek