9.1 C
Brno
Úterý, 22 října, 2024
- Reklama -časopis
DomůPro ženyŠest zlatých pravidel správného čištění obličeje

Šest zlatých pravidel správného čištění obličeje

Každá žena se alespoň jednou v životě dopustila prohřešku v podobě neodlíčeného obličeje. Tato pravidla vám zaručí, že si nesprávnou hygienou už nebudete kazit vzhled a zdraví pleti.

Během dne většinu pokožky těla zakrýváme oblečením a chráníme jej tak před vnějšími vlivy i nečistotami, které na pleť mohou působit negativně.

Obličej jako jedině zůstává během celého roku odhalen a bezbranný vůči nečistotám, které se na pokožku obličeje usazují.

Proto byste jí měla věnovat každodenní přiměřenou pozornost. Zabere vám to jen pět minut z celého dne.

1.Mývejte se dvakrát denně
Pravidlo se podobá tomu o péči o chrup. I pokožka obličeje vyžaduje péči ráno a večer. Mytí obličeje ráno pocítíte nejen zvenčí, ale také zevnitř.

Ranní dávka studené vody pleť osvěží, rozjasní a rozproudí cirkulaci krve. Zároveň však působí také jako pozitivní psychologický impuls.

Přebere vás a nastartuje do nového dne. Večerní mytí má zejména praktický význam. Smyje make-up, špínu a jiné malé až mikroskopické nečistoty, které se vám během dne dostanou do pórů.

Pokud během dne vykonáváte fyzicky náročnější aktivitu nebo chodíte cvičit, doporučujeme umýt si tvář i po tréninku. I v tomto případě však platí, že všeho moc škodí.

Nadměrné mytí může pleť vysušovat. Pokud máte sušší typ pleti, zůstaňte jen při večerním, ve své podstatě povinném mytí.

Chcete-li se mýt i ráno, nedrhněte pokožku, jen ji jemně opláchněte vodou tak, abyste se probrali.

2.Vynechejte mýdlo
Naši předkové používali při mytí mýdlo a nic jiného. Při mytí obličeje se mu raději vyhněte, může vaší pleti více ublížit než pomoci, zvláště v zimě.

Mýdlo je zásadité a jeho nanášením na pokožku se nevědomky zbavujete tenké olejovité vrchní vrstvy, která slouží jako bariéra a obrana vůči nečistotám a negativním vnějším vlivům, například mrazu.

Chcete-li při mytí obličeje využít některé kosmetické přípravky, vybírejte si takové, které neobsahují žádné příměsi, vůně a parabeny.

Dámy se suchou pokožkou by měly sáhnout po přípravcích s přídavkem hydratačních složek, například bambuckým máslem.

Máte-li mastnější pleť, volte pěnící přípravky. Pro všechny typy pleti je vhodná odličovací micelární voda.

3.Vyzkoušejte flanel
Tato tkanina je jemná, pevná a zároveň šetrná ke struktuře pleti. Mytí pleti, zejména večer, jen rukama nestačí.

Abyste se opravdu zbavili nečistot a dostali je z pórů, použijte při mytí látku, ideálně flanelovou. Namočte látku do teplé vody a vyždímejte ji.

Potom ji přiložte na obličej a otřete si každý kout. Po otření látku opět v ruce párkrát properte. Tento proces opakujte do té doby, dokud látka po utření obličeje nebude zcela čistá a vaše pleť zbavená všech nečistot.

Takovými rychlými zábaly trvajícími dohromady lze 30 sekund pokožku obličeje uvolníte, vyčistíte a zbavíte otoku.

4.Používejte teplou, ne horkou vodu
Říká se, že horká voda pleti prospívá, protože otevírá póry před čištěním a po čištění zase studená voda póry zavírá.

Je to však jeden z největších mýtů, ba přímo nesmyslů. Póry jsou otvory v pokožce, které nemají schopnost otevírat se či zavírat. Maz, který však obsahují, může způsobit, že vypadají větší nebo „otevřenější“.

Horká voda se při mytí nedoporučuje, může pokožku dráždit a vytvořit efekt zarudnutí obličeje, který možná sami znáte. Zároveň pleť vysušuje.

Chystáte-li se čistit si pleť, umyjte si ji vlažnou vodou, která smyje část nečistot. Pokračujte s pomocí přípravkem na čištění pleti a dále i vlažnou vodou.

Pleti je nápomocná také pára. Pokud se sprchujete v teplé vodě, umyjte si obličej během sprchování.

Z pórů se díky páře uvolní oleje a maz a na pohled budou vypadat menší a „uzavřené“. Mytím ve sprše zároveň ušetříte čas.

5.Není jedno, jak pleť sušíte
Po kvalitním čištění saháte možná i vy přirozeně na ručník. Vyšoupete si tvář do sucha a spokojeně vykročíte směrem do ložnice. To je ovšem další chyba.

Jemné zacházení by nemělo končit při ukončení mytí. Vyžaduje se i při sušení.

Namísto tření pleti obličeje ručníkem raději látku k obličeji jemně přikládejte a používejte čistý ručník, aby všechna vaše námaha nevyšla nazmar.

Po koupeli nebo mytí neusušte pleť úplně, nechte ji mírně vlhkou a aplikujte na ni hydratační krém.

6.S peelingem jen umírněně
Pokožka obličeje tak jako pokožka těla se přirozeně zbavují odumřelých buněk. Tento proces se zintenzivňuje v případě suché pokožky.

Tehdy není důležitá jen hydratace, ale také peeling. Jednou až dvakrát do týdne aplikujte na obličej peelingovou masku nebo jiný přípravek určený pro pokožku obličeje, který je jemnější než peelingové přípravky na tělo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek